Odkamienianie Twojego ekspresu

Odkamienianie ekspresu utrzymuje go w dobrym stanie i zapewnia najwyższą jakość przygotowywanych napojów za każdym razem. Twój ekspres sam poinformuje Cię kiedy należy go odkamienić poprzez podświetlenie czerwonej ikony odkamieniania.

SUNY

Przeczytaj informacje poniżej, aby dowiedzieć się jak odkamieniać Twój ekspres

 • Step 1/15

  Krok 1/15

  Ekspres sam poinformuje Cię o konieczności odkamienienia za pomocą czerwonej lampki ostrzegawczej.Na początku wyjmij pojemnik na wodę znajdujący się z tyłu ekspresu i wylej z niego wodę.
 • Step 2/15

  Krok 2/15

  Wlej wodę do pojemnika aż do znaku oznaczającego odkamienianie (500 ml) i dodaj preparat odkamieniający. Postępuj zgodnie z instrukcją producenta preparatu.Upewnij się, że preparat całkowicie rozpuścił się w wodzie.
 • Step 3/15

  Krok 3/15

  Umieść pojemnik na wodę z powrotem na swoim miejscu, lekko go przechylając w momencie wkładania, aż usłyszysz kliknięcie.
 • Step 4/15

  Krok 4/15

  Otwórz jednostkę zaparzającą, pociągając za uchwyt.Pod wylot wody w ekspresie podstaw naczynie o pojemności co najmniej 500 ml.
 • Step 5/15

  Krok 5/15

  Wyciągnij żółtą serwisową kapsułkę z zasobnika z tyłu ekspresu. Włóż kapsułkę serwisową do ekspresu, dokładnie tak jak wkładasz kapsułkę z napojem - kodem kreskowym do dołu.
 • Step 6/15

  Krok 6/15

  Zamknij komorę zaparzającą, najpierw ją obniżając, a następnie stanowczo naciskając uchwyt, aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia.Pomarańczowa lampka mignie raz informując, że ekspres jest gotowy do odkamieniania. Podczas całego procesu na ekspresie będzie się świeciła czerwona lampka.
 • Step 7/15

  Krok 7/15

  Aby rozpocząć odkamienianie musisz wcisnąć przycisk START/STOP i przytrzymać go przez co najmniej 5 sekund.Odkamienianie rozpoczyna się, a kontrolki odkamieniania i stanu podświetlają się. Proces ten trwa około 30 minut i w jego trakcie roztwór jest przepompowywany przez ekspres i wpada do pojemnika na wodę aż do momentu praktycznie całkowitego opróżnienia pojemnika na wodę z tyłu ekspresu. Niewielka ilość płynu zawsze pozostaje w pojemniku.Uwaga: Jeśli odkamienianie trwa mniej niż kilka minut, prawdopodobnie został uruchomiony przez pomyłkę program czyszczący i ekspres nie zostanie całkowicie odkamieniony, a czerwona kontrolka odkamieniania będzie się ciągle świecić. Jeżeli przydarzyła Ci się tak sytuacja, wróć do punktu 6.
 • Step 8/15

  Krok 8/15

  Po około 30 minutach, gdy roztwór został przepompowany przez system, lampka stanu zostanie podświetlona, co oznacza, że zakończyła się pierwsza część procesu.
 • Step 9/15

  Krok 9/15

  Opróżnij naczynie z zużytym środkiem odkamieniającym i umieść je ponownie pod wylotem wody.
 • Step 10/15

  Krok 10/15

  Wyjmij pojemnik na wodę z boku urządzenia i dokładnie opłucz, aby usunąć ślady preparatu.Napełnij pojemnik na wodę świeżą zimną wodą aż do kreski maksimum. Umieść pojemnik z wodą w ekspresie.
 • Step 11/15

  Krok 11/15

  Naciśnij krótko przycisk „Start/Stop”, aby rozpocząć proces czyszczenia.W czasie procesu czyszczenia pomarańczowa lampka stanu będzie migać, a urządzenie naleje gorącej wody do naczynia.
 • Step 12/15

  Krok 12/15

  Kiedy proces czyszczenia dobiegnie końca, opróżnij naczynie i umieść je ponownie pod wylotem wody. Trzykrotnie powtórz kroki 11 i 12, aby mieć pewność, że resztki preparatu zostały usunięte z urządzenia.
 • Step 13/15

  Krok 13/15

  Otwórz pokrywę ekspresu i wyciągnij kapsułkę serwisową. Włóż kapsułkę serwisową z powrotem do zasobnika z tyłu ekspresu.
 • Step 14/15

  Krok 14/15

  Napełnij pojemnik na wodę świeżą zimną wodą aż do kreski maksimum. Umieść pojemnik z wodą w ekspresie.
 • Step 15/15

  Krok 15/15

  Twój ekspres TASSIMO jest teraz odkamieniony i gotowy do użycia.